17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ

17 січня 2025 року

Збірник конференції_17.01.2025

Посилання на сертифікати:

https://drive.google.com/drive/folders/1wnVyCNSkTdF-8nfSq9gtbtLMQlBWWCpC?usp=sharing

Програма конференції 17.01.2025

Науковий захід був присвячений обговоренню актуальних питань управління якістю, менеджменту, реформування національної системи охорони здоров’я та розвитку фармації. Його метою було визначення шляхів вдосконалення економічної та інноваційної діяльності підприємств (організацій, установ) в умовах ринкової економіки, а також підготовки висококваліфікованих кадрів шляхом залучення до участі вчених, практиків, викладачів, дослідників, докторантів, аспірантів та підприємців з України та інших країн.

У роботі конференції взяли участь науковці із зарубіжних країн (Австрія, Болгарія, Польща) та вчені з провідних вітчизняних закладів вищої освіти (Національний фармацевтичний університет, Запорізький медико-фармацевтичний університет, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Черкаська медична академія та ін.),  фахівці-практики АТ «Фармак», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», ФФ «Дарниця», ТОВ «ВЕТСИНТЕЗ», ТОВ «МСД Україна» та ін.

Конференція об’єднала також практикуючих лікарів, керівників закладів охорони здоров’я (Державна установа «Центр громадського здоров’я МОЗ України», КНП “Обласна інфекційна клінічна лікарня” ЗОР, м. Запоріжжя та ін.) для обговорення актуальних проблем системи охорони здоров’я в Україні.

ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» проходила на платформі відеоконференції Zoom за наступними напрямами:

  1. Тенденції та перспективи розвитку забезпечення й управління якістю в фармації і охороні здоров’я.
  2. Стандартизація і забезпечення якості на етапах життєвого циклу лікарських засобів (від розробки й досліджень – до виробництва, реалізації та застосування).
  3. Впровадження й розвиток систем управління якістю (QMS) та інтегрованих систем управління (IMS) на хіміко-фармацевтичних і біотехнологічних підприємствах.
  4. Регуляторна діяльність у сфері обігу лікарських засобів.
  5. Актуальні проблеми реформування системи охорони здоров’я в Україні.
  6. Перспективи подальшої інтеграції менеджменту, маркетингу та логістики.
  7. Сучасні механізми активізації соціально-економічного розвитку і підвищення конкурентоспроможності на рівні країни, галузі, регіону, підприємства (організації).
  8. Формування професійної компетентності майбутнього фахівця.
  9. Актуальні проблеми та перспективи розвитку фармакоекономічних і клінічних досліджень.
  10. Результати наукових досліджень здобувачів вищої освіти.

 

Відкриття конференції провів завідувач кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ, доктор фармацевтичних наук, заслужений працівник фармації України, проф. В.В. Малий. Він привітав усіх учасників заходу, побажав результативної роботи та досягнення нових наукових здобутків. Проф. В.В. Малий також окреслив ключові проблеми, які планується обговорити під час конференції.

Конференція, присвячена актуальним проблемам якості, менеджменту і економіки у фармації та охороні здоров’я, охопила широкий спектр тем, що є важливими для розвитку цієї сфери в умовах сучасних викликів, зокрема в умовах воєнного стану.

Канд. фарм. наук Мигаль А.В. (АТ «Фармак») у своїй доповіді акцентував увагу на інструментах управління та усунення «вузьких місць» в аналітичних науково-дослідних роботах. Його виступ був присвячений впровадженню методів оптимізації аналітичних процесів, що дозволяють підвищити точність і ефективність наукових досліджень у фармацевтичній галузі.

Науковці Інституту біології, Pomeranian University (Słupsk, Польща) – аспірантка Małgorzata Gradziuk, професори Halina Tkaczenko та Natalia Kurhaluk – підкреслили важливість стандартизації умов виробництва крові та її компонентів. У своїй доповіді вони звернули увагу на необхідність уніфікації процедур для забезпечення високих стандартів якості.

Докт. фарм. наук, професор Коваленко С.М. Національного фармацевтичного університету представила дослідження, яке спрямоване на підвищення результативності внутрішніх аудитів у фармацевтичних організаціях. У своїй доповіді вона відзначила важливість впровадження сучасних методик для моніторингу процесів, що дозволяють підвищити ефективність управління якістю.

Зборовська Т.В., кандидат фармацевтичних наук, доцент Національного фармацевтичного університету, у своїй доповіді розглянула роль екологічного менеджменту та системи управління якістю у контексті циркулярної економіки та сталого розвитку. Вона акцентувала увагу на важливості впровадження принципів сталого розвитку в фармацевтичній галузі для зменшення негативного впливу на навколишнє середовище та підвищення ефективності використання ресурсів, що є ключовими для забезпечення довготривалого розвитку галузі.

Доктор фармацевтичних наук, професор Національного фармацевтичного університету Літвінова О.В. та Prof. Dr. Atanas G. Atanasov (Медичний університет, Відень, Австрія) висвітлили перспективи медичного використання каннабіноїдів. Вони відзначили потенціал каннабіноїдів, звернули увагу на необхідність подальших досліджень для забезпечення безпеки, ефективності та якості лікарських засобів на їх основі, а також підкреслили важливість інформування про ризики їх використання.

Розробка стандартних операційних процедур щодо використання електронних систем у клінічних дослідженнях стала ключовою темою виступу Улянівського Максима Віталійовича, представника ТОВ “МСД Україна”, та Крутських Тетяни Василівни, доктора фармацевтичних наук, професора Національного фармацевтичного університету. Доповідачі акцентували увагу на необхідності впровадження таких процедур для забезпечення прозорості, ефективності та відповідності сучасним міжнародним стандартам у проведенні клінічних випробувань.

Канд. економ. наук, доцент Національного фармацевтичного університету Деренська Я.М. зосередила увагу на сучасному стані ринку праці для фармацевтів. У своїй доповіді вона детально розглянула вимоги роботодавців та актуальні тренди, які формують професійне середовище.

Жогов І.В., аспірант Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця під керівництвом доктора фармацевтичних наук, професора Гали Л.О., представив методологічні основи розробки протоколу фармацевта при відпуску ліків для лікування цукрового діабету 2 типу, що підлягають реімбурсації. Він наголосив на важливості єдиного стандарту оформлення рецептів для забезпечення безпеки пацієнтів і зменшення помилок.

Тематика покращення системи управління якістю у фармацевтичній галузі стала центральною у доповідях студенток Медичного університету Софії (Болгарія) Tomova Hristiana Angelova та Kazakova Velislava Hristova. Вони акцентували увагу на важливості постійного вдосконалення стандартів для забезпечення безпеки та ефективності лікарських засобів, а також відповідності міжнародним стандартам в умовах змінюваного регуляторного середовища.

Кравець Т.М., представник фармацевтичної компанії «Дарниця», у своїй доповіді розкрила важливість стимулювання інноваційного розвитку фармацевтичних компаній на засадах концепції лідерства. Вона підкреслила необхідність впровадження лідерських стратегій, які спрямовані на підтримку інноваційних процесів, що дозволяють компаніям залишатися конкурентоспроможними на ринку, забезпечувати високу якість продукції та відповідати на потреби споживачів у умовах швидких змін у фармацевтичній галузі.

Усі виступи підкреслили необхідність постійного вдосконалення галузі, адаптації до нових викликів, що постають перед фармацевтичною сферою, а також важливість міжнародної співпраці та стандартів для забезпечення високої якості і безпеки медичних продуктів у глобальному контексті.

Слід відзначити також позитивний внесок студентів НФаУ за ОП «Менеджмент», «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом» «Фармація», «Якість, стандартизація та сертифікація» (Базалаєв Ю.І., Ільїна К.О., Кравець Т.М., Кузьмінова Є.Є., та ін.) у науковий діалог та їх активну участь у конференції.

У рамках круглого столу «Інноваційні підходи до якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» були представлені постерні доповіді, що висвітлюють новітні підходи та дослідження у сфері фармації та охорони здоров’я. Учасники конференції мали змогу ознайомитися з результатами наукових досліджень, інноваційними методами управління, а також новими технологічними досягненнями, які сприяють удосконаленню якості фармацевтичних послуг і підвищенню ефективності в охороні здоров’я. Зокрема, обговорювались передові технології, такі як штучний інтелект для підвищення стандартів якості, мобільні аптечні пункти для зручності населення, а також інноваційні рішення для розвитку організаційної культури в фармацевтичних компаніях та ін.

Учасники акцентували увагу на важливості інтеграції новітніх технологій у фармацевтичну практику, таких як використання цифрових інструментів для забезпечення безпеки та контролю якості лікарських засобів, а також на роль правового регулювання для ефективного застосування міжнародних стандартів у фармацевтичному законодавстві. Усі ці інновації мають на меті покращити доступність і якість медичних послуг для населення, підвищити ефективність роботи підприємств і забезпечити належну підтримку розвитку фармацевтичної галузі.

Постери, які представлені на конференції, стали важливим інструментом для обміну досвідом, формулювання рекомендацій щодо подальшого розвитку цієї сфери та інтеграції інновацій у фармацевтичну діяльність.

Учасники конференції позитивно оцінили результати заходу, підкресливши розширення співпраці між науковцями, практиками, викладачами, дослідниками, докторантами, аспірантами та підприємцями.  Вони також відзначили високу значущість піднятих тем, підкресливши їх практичну цінність та наукову важливість. Зокрема, обговорювалися інноваційні технології, які можуть сприяти подальшому розвитку фармацевтичної галузі в умовах сучасних викликів. Організацію заходу оцінили на високому рівні, висловивши пропозицію проводити подібні події щорічно для забезпечення більш глибокої взаємодії та розвитку співпраці між усіма учасниками.

 17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ  17 січня 2025 року ІІI науково-практична internet-конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми якості, менеджменту і економіки у фармації і охороні здоров’я» відбулася  на базі кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації НФаУ