15 травня 2025 року кафедрою менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету у форматі відеоконференції проведено круглий стіл, присвячений громадському обговоренню проєкту освітньо-професійної програми (ОПП) «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом»

15 травня 2025 року кафедрою менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету у форматі відеоконференції проведено круглий стіл, присвячений громадському обговоренню проєкту освітньо-професійної програми (ОПП) «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом»

15 травня 2025 року кафедрою менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету у форматі відеоконференції проведено круглий стіл, присвячений громадському обговоренню проєкту освітньо-професійної програми (ОПП) «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом». В заході прийняли участь як зовнішні, так і внутрішні стейкхолдери, серед яких роботодавці – представники МОЗ України, провідних закладів охорони здоров’я і фармацевтичних організацій, представники академічної спільноти, члени робочої (проєктної) групи, випускники різних років та нинішні здобувачі вищої освіти. Учасники заходу обговорили змістовне наповнення ОПП, її актуальність, відповідність запитам роботодавців і напрями подальшого розвитку програми.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся завідувач кафедри менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації професор Володимир МАЛИЙ. Він зазначив, що головна мета ОПП «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом» полягає у підготовці компетентних фахівців для системи охорони здоров’я та фармацевтичної галузі. За словами професора Володимира МАЛОГО, підготовка майбутніх спеціалістів відбувається на високому рівні завдяки потужному науковому потенціалу як університету, так і випускової кафедри, багаторічному досвіду викладання профільних дисциплін, а також плідної співпраці із практичною медициною і фармацією.

Учасників заходу також привітала Гарант ОПП «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом», професорка Ольга ПОСИЛКІНА. Вона ознайомила учасників круглого столу з ключовими аспектами процедури громадського обговорення програми, яка відбувалася у 2025 році. Щиро подякувала всім стейкхолдерам за активну участь, конструктивні зауваження та пропозиції, надані в рецензіях і висловлені в процесі анкетування. Підкреслила, що всі рекомендації будуть ретельно проаналізовані робочою групою і, за можливістю, впроваджені в освітній процес. Зазначила, що з врахуванням пропозицій, висловлених в ході попередніх громадських обговорень, на ОПП збільшено кількість освітніх компонентів, які викладаються на англійській мові. Також за рекомендаціями практиків в навчальний план введені нові освітні компоненти: «Офісний менеджмент», « Зазначила, що з врахуванням пропозицій, висловлених в ході попередніх громадських обговорень, на ОПП збільшено кількість освітніх компонентів, які викладаються англійською мовою. Також, за рекомендаціями практиків, до навчального плану введено нові освітні компоненти: «Офісний менеджмент», «Lean-менеджмент», «Менеджмент і лідерство». Відмітила, що з кожним роком зростає кількість здобувачів ОПП: і якщо у 2019 р. їх було лише 18 , то у 2024 році зараховано на навчання вже 44 здобувача і це дійсно гарна динаміка.

В роботі круглого столу взяли участь науковці і практики із різних куточків України: Києва, Харкова, Запоріжжя, Сум, Черкас, Вінниці, Полтави, Кропивницького, а також із дальнього зарубіжжя – Франції:

  • Інна БУШУЄВА (Запорізький державний медико-фармацевтичний університет, м. Запоріжжя);
  • Дмитро КАРАМИШЕВ (Полтавський державний медичний університет, м. Полтава);
  • Лариса ПРОСЯНИК («Вінницька обласна асоціації фармацевтів «Сum Deo» (З Богом), м. Вінниця);
  • Інна ГРІНЬ (ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна», м. Черкаси);
  • Тетяна КРАСНОПОЛЬСЬКА (ДУ Центр громадського здоров’я МОЗ України, м. Київ);
  • Тетяна УРСОЛ (Лікарня «Святого Луки», м. Кропивницький);
  • Олександр Звіряка (Сумський державний університет);
  • Наталія КУТОВА (Компанія «CRISTAUX « Кристо», Франція);
  • Тетяна КРАВЕЦЬ (ФФ «Дарниця, м. Київ)
  • Микола КРАСЬКО (Центр первинної медичної допомоги КНП Запорізька обласна клінічна лікарня, м. Запоріжжя)
  • Ольга ГЕРАСИМОВА (Науково-методична лабораторія  з питань фармацевтичної освіти Національного фармацевтичного університету, м. Харків)
  • Богдан ТКАЧУК (ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україн (м. Харків)
  • Марія ЗАРІЧКОВА (Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету, м. Харків).

Під час громадського обговорення учасники круглого столу надали оцінку важливості, змістовності і актуальності ОПП, а також висловили конструктивні ідеї щодо її подальшого розвитку. Їхні пропозиції стосувалися подальшого посилення практичної складової програми, розширення переліку освітніх компонентів з врахуванням сучасних трендів розвитку ринку медичних послуг, розширення тематики кваліфікаційних робіт за рахунок введення тем, пов’язаних із реабілітаційним менеджментом, туристичним медичним менеджментом тощо.

Також в обговоренні проєкту ОПП взяли участь здобувачі, які надали високу оцінку організації освітнього процесу, якості викладання і висловили свої пропозиції щодо подальшого удосконалення програми.

Організатори заходу щиро подякували всім учасникам круглого столу за надану високу оцінку ОПП «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом» і підкреслили, що саме відкритість до співпраці з академічною спільнотою і практичною медициною та фармацією є запорукою високої якості освіти і конкурентоспроможності програми.

15 травня 2025 року кафедрою менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету у форматі відеоконференції проведено круглий стіл, присвячений громадському обговоренню проєкту освітньо-професійної програми (ОПП) «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом» 15 травня 2025 року кафедрою менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету у форматі відеоконференції проведено круглий стіл, присвячений громадському обговоренню проєкту освітньо-професійної програми (ОПП) «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом»15 травня 2025 року кафедрою менеджменту, маркетингу та забезпечення якості у фармації Національного фармацевтичного університету у форматі відеоконференції проведено круглий стіл, присвячений громадському обговоренню проєкту освітньо-професійної програми (ОПП) «Управління охороною здоров’я та фармацевтичним бізнесом»